Mateřská škola Svitavy, Větrná 11, odloučené pracoviště Úvoz

 

 

 

 

 

Zvýšení úplaty za vzdělávání v mateřských školách. 

Podle platné legislativy stanoví ředitel/ka mateřské školy výši měsíční úplaty na období školního roku a její výše nesmí přesáhnout 50% skutečných průměrných měsíčních nákladů v mateřské škole.

Od nového školního roku, tedy od 1. 9. 2020, bude stanovena výše úplaty 650 Kč za měsíc.

 

Vážení rodiče,

děkujeme Vám za Vaši přízeň a spolupráci v průběhu celého školního roku. Zároveň Vás prosíme o vyplnění dotazníku pro rodiče, který přispěje ke zkvalitňování naší práce. Anonymní dotazníky prosíme odevzdat do schránky mateřské školy do pátku 26.6.2020. Děkujeme.

Přejeme Vám i dětem krásné léto!

 

                                                                                                                   Jana Hrubá, ředitelka školy a kolektiv zaměstnanců


Mateřská škola bude se souhlasem zřizovatele uzavřena

v měsíci srpnu 2020.


CHYSTANÉ ZMĚNY PRO ŠKOLNÍ ROK 2020/2021


Vážení rodiče, od 1. července 2020 bude mateřská škola „Zámeček“ fungovat pro děti předškolního věku v jedné třídě – horní třída. Děti odcházející do základní školy budou doplněny nejstaršími dětmi z dolní třídy. Ostatní děti se po domluvě s ředitelkou školy přesunou na pracoviště Větrná. Podrobnější informace budou k dispozici po zápisech.

Dolní třída, která je vybavena pro děti mladšího věku a splňuje zákonem dané hygienické požadavky, bude v režii Hlídacího centra Babykrůček využita dětskou skupinou.

Život je sám o sobě plný překvapivých okamžiků, nenadálých událostí a změn a těm se nyní musíme přizpůsobit. Berme to jako novou zkušenost, která nás posune dál nebo nám nabídne nové příležitosti.


Jana Hrubá

---------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

Mateřská škola ve Svitavách - Lánech  funguje jako mateřská škola od 5. 12. 1946. MŠ je dvoutřídní s kapacitou 53 dětí. 

V přízemí budovy se nachází 1.třída MŠ, lehárna a šatny obou tříd a umývárna. Lehárnu lze využít i jako prostor pro ranní cvičení, vzhledem k tomu, že matrace na kterých dětí odpočívají, se uklízí do speciálně řešených skříní. Třída je dostatečně velká pro hry dětí. Děti mají volný přístup k hračkám i ke stavebnicím. V prvním patře budovy se nachází 2.třída. Třída je prostorná, světlá a účelně vybavená jednoduchým nábytkem, který umožňuje dětem volný přístup k hračkám.

Vedle třídy je jídelna společná s ložnicí. Do jídelny vede výdejní okénko z kuchyně. Dětem to umožňuje samostatně si jídlo odebírat. Ložnice je ve 2.třídě stabilní, lehátka se neuklízejí. Umývárna s WC se nachází přes chodbu. Složení dětí ve třídách je podle věku. V 1.třídě jsou mladší děti a ve 2.třídě jsou starší děti a předškoláci.

 

Důležitá organizační změna!

 

Z rozhodnutí zřizovatele dochází k sloučení mateřských škol Mateřská škola Svitavy, Větrná 11 a Mateřská škola Svitavy, Úvoz 93/1. Nástupnickou organizací se všemi právy a povinnostmi se stává Mateřská škola Svitavy, Větrná 11, I..Č. 709 93 076, adresa Mateřská škola Svitavy, Lány, Větrná 655/11, 568 02 Svitavy.

 

Mateřská škola Svitavy, Úvoz 93/1 se stává odloučeným pracovištěm mateřské školy Svitavy, Větrná 11.

 

 


počítadlo.abz.cz

Připojené soubory ke stažení:Projekty v rámci MŠ

„Areál mateřské školy tvoří patrová budova mateřské školy a rozlehlá zahrada. Zahrada ježí v jihozápadní části areálu, má i ...
Přejít na článek


Třídy

V naší mateřské škole máme dvě třídy dětí ve věku od dvou do šesti let - 1.třída - oddělení mlaších dětí (2-4 roky), 2. ...
Přejít na článek


Informace pro rodiče

  Žádáme rodiče, aby veškeré informace týkající se plateb stravného a školného směřovali na paní účetní, nikoli na ...
Přejít na článek


Akce školy 2019 - 2020

                                      ...
Přejít na článek


Kontakt

Mateřská škola Svitavy, Větrná 11 Úvoz 93/1 568 02 Svitavy, Lány 1. třída (malé děti) -   733 143 ...
Přejít na článek

Aktivity pro předškoláky

INFORMACE K ODKLADŮM ŠKOLNÍ DOCHÁZKY A PŘÍPRAVĚ PŘEDŠKOLÁKŮ na základě domluvy s řediteli PPP v našem kraji mateřská škola ...
Přejít na článek