Mateřská škola Svitavy, Větrná 11, odloučené pracoviště Úvoz

 

Mateřská škola ve Svitavách - Lánech  funguje jako mateřská škola od 5. 12. 1946. MŠ je dvoutřídní s kapacitou 53 dětí. 

V přízemí budovy se nachází 1.třída MŠ, lehárna a šatny obou tříd a umývárna. Lehárna je stabilní, lehátka nemusíme skládat. Třída je dostatečně velká pro hry dětí. Děti mají volný přístup k hračkám i ke stavebnicím. V prvním patře budovy se nachází 2.třída. Třída je prostorná, světlá účelně vybavená jednoduchým nábytkem, který umožňuje dětem volný přístup k hračkám.

Vedle třídy je jídelna společná s ložnicí. Do jídelny vede výdejní okénko z kuchyně. Dětem to umožňuje samostatně si jídlo vybírat. Ložnice je ve 2.třídě také stabilní. Umývárna s WC je přes chodbu. Složení dětí ve třídách je podle věku. V 1.třídě jsou mladší děti a ve 2.třídě jsou starší děti a předškoláci.

 

Důležitá organizační změna!

 

Z rozhodnutí zřizovatele dochází k sloučení mateřských škol Mateřská škola Svitavy, Větrná 11 a Mateřská škola Svitavy, Úvoz 93/1. Nástupnickou organizací se všemi právy a povinnostmi se stává Mateřská škola Svitavy, Větrná 11, I..Č. 709 93 076, adresa Mateřská škola Svitavy, Lány, Větrná 655/11, 568 02 Svitavy.

Kapacita se snižuje na 53 dětí.

Mateřská škola Svitavy, Úvoz 93/1 se stává odloučeným pracovištěm mateřské školy Svitavy, Větrná 11.

 

 

Projekty v rámci MŠ

„Areál mateřské školy tvoří patrová budova mateřské školy a rozlehlá zahrada. Zahrada ježí v jihozápadní části areálu, má i ...
Přejít na článek


Třídy

Máme dvě třídy s 53 dětmi ve věku od tří do šesti let. Prostory jsou po rekonstrukci zmodernizované. (šatny, umývárny, hala, ...
Přejít na článek


Informace pro rodiče

Úplata Úplata činí 400,- Kč měsíčně. Ve výjimečných případech po individuálním posouzení 260,- Kč. Úplatu ...
Přejít na článek


Akce školy

                                      ...
Přejít na článek


Kontakt

Mateřská škola Svitavy, Větrná 11 Úvoz 93/1 568 02 Svitavy, Lány 1. třída (malé děti) -   733 143 ...
Přejít na článek