Aktuality, fotografie školní rok 2019 - 2020


Vánoční tvořivá dílna

Vánočně jsme se naladili a zároveň si něco vyrobili na naší tradiční Vánoční tvořivé dílně. Děti měli možnost vyrobit si společně s rodiči Vánoční dekorace a odnést si je domů.


Mikulášská nadílka

Tak i děti v naší školce navštívil Mikuláš se svým doprovodem, čertem a andělem. Naštěstí ve školce nemáme žádného velkého zlobivce, kterého by si čert musel odnést do pekla, ale i přesto jsme slíbili že budeme hodní, budeme se k sobě chovat hezky, zazpívali jsme písničku, zarecitovali básničku a za odměnu si vysloužili balíček plný dobrot.


Adventní čas

Začal nám adventní čas, takže i my ve školce si ho užíváme. Zapalujeme si svíčku na našem adventním věnci, malujeme obrázky na adventním kalendáři nebo také připravujeme zvířátkům do lesa kaštánky.


Badatelské dopoledne

V naší školce jsme měli opět možnost přivítat žáky 8. ročníku Základní školy Sokolovská, kteří si pro naše větší děti připravili badatelské dopoledne se zvířátky.


Cvičím, cvičíš, cvičíme

Děti z velkého oddělení pravidelně každé úterý navštěvují tělocvičnu, kde mají možnost většího prostoru na cvičení a pohybové hry. Velice nás to baví a řídíme se tradičním heslem: Sportem ku zdraví!


Podzim všude kolem nás

Podzimní hrátky s kaštánky, dýněmi a se spousty dalšími přírodninami jsou v plném proudu. Vyrábíme, zdobíme, dlabeme, učíme se, ale především si hrajeme. A i přes občasné nehezké počasí se nám podzim moc líbí.


Hokejbalový turnaj

Děti z velkého oddělení se ve čtvrtek 24.10.2019 zúčastnily hokejbalového turnaje mateřských škol a družin základní škol v nově otevřené hokejbalové hale ve Svitavách. Všechny děti, ať už ty které hrály nebo i ty které fandily si náramně užily sportovní dopoledne.


Den stromů

Den stromů jsme v naší školce oslavili během několika dní, kdy jsme poznávali různé stromy, jejich větve, plody a listy. Výtvarnou činnost jsme si spestřili obtiskáváním listí nasbíraného u nás na zahradě, kde jsme se v něm nejdříve pěkně proběhli.


Mezinárodní den hudby

V rámci oslav Mezinárodního dne hudby jsme v naší školce přivítali hudební pořad pana Martina Kubáta - hudební výlety. Děti si poslechly několik zajímavých informací, krásné písničky a dokonce si i zatančily, zazpívaly a zahrály na některé hudební nástroje. Děkujeme za krásnou návštěvu!


Pouštíme draka

Využili jsme pěkného, příjemně větrného počasí k nejlepší podzimní radovánce - pouštění draka. Drak krásně poletoval po obloze ...
Přejít na článek


Učíme se chodit na vycházky

K pobytu venku nezbytně patří vycházky, díky kterým můžeme poznat a vidět spoustu věcí, které ve školce nemáme. A proto naše ...
Přejít na článek


Poznáváme naši zahradu

Ať je teplo nebo zima, venku je nám vždycky prima! Dovádíme, hrajeme si a poznáváme krásy naší zahrady, která skrývá nejen EKO prvky ...
Přejít na článek


První dny ve školce

Sešli jsme se po prázdninách ve školce a vítáme nově příchozí děti. Poznáváme školku, nové kamárády, hrajeme si, tvoříme a ...
Přejít na článek