Tady jsem doma - Výstava ke 100. výročí republiky – celoškolní projekt

 

 

Dětem v naší mateřské škole Svitavy, Větrná 11 hravou formou připomínáme, že naše republika slaví v tomto roce 100. narozeniny.

Dne 23. dubna 2018 se otevřela naše dlouho připravovaná výstava v galerii ve spojovací chodbě. Expozice byla určena dětem, jejich rodičům i ostatním hostům.Těšíme se i na kamarády ze základní školy.

Výstava nazvaná Tady jsem doma byla pojata jako oslava české země. V mateřské škole měla každá třída svůj projekt, který přibližoval dětem toto téma úměrně jejich věku. Starší děti se seznámily s osobností prvního prezidenta a vytvořily velkou mapu s místy, kde se jim líbilo. Jiná třída vyrobila pexeso a puzzle pro své kamarády. Nejmladší děti se vydaly prozkoumat svitavské náměstí a pochlubily se barevnými domečky. Své kooperativní schopnosti děti prokázaly při velkých třídních výtvarných projektech. Obdivovali jsme velkou trojrozměrnou mapu Svitav, náš národní strom lípu, české sklo a český perník…Krásná díla vystavovaly i děti a učitelky z výtvarných kroužků. Seznámili jsme se s historií i současností naší krásné země…

Výstava byla interaktivní, děti si mohly exponáty osahat, poskládat, v případě cukroví a perníčků i očichat a ochutnat.

Velkou radost nám udělala spoluúčast rodičů, kteří při společném tvoření se svými dětmi obohatili naši výstavu. 

Akci zahájil vystoupením pěvecký sbor Svitaváček pod vedením Ludmily Juzové. Mezi milé hosty patřila i návštěva poslankyně Květy Matušovské s usměvavou dcerkou, která se nemohla od našich exponátů odtrhnout.