Vítání jara - vynášení Morany, odemykání řeky, cesta za velikonočním zajíčkem, velikonoční tvoření i výstava

 

 

Nedílnou součástí vzdělávacího programu MŠ Větrná je nejenom ekologická výchova, ale i seznamování se s  tradicemi a zvyky. Nejmladší děti ze třídy Broučků a Berušek oživily prastarou tradici a přivítaly jaro společným vynášením Morany. V průběhu týdne děti nadšeně pracovaly na vyrábění symbolu zimy. Při činnosti se postupně seznamovaly se slovanským zvykem a jednotlivými symboly jara a Velikonoc. Zazpívaly si jarní písničky s tanečkem a společně se naučily básničky. Užily si i dobrodružnou výpravu za velikonočním zajíčkem, kde cestou plnily různé úkoly.

S Moranou se všichni vydali lánským sídlištěm k zákoutí řeky Svitavy, kde  ji za společné recitace říkadla: “Přišlo jaro do vsi“ vložili do řeky. Posledním zamáváním se děti rozloučily se zimou a klíčem odemkly řeku. Tak tě tedy radostně vítáme, JARO!

Všechny děti vytvořily vajíčka na akci Velikonoce ve Svitavách, kdy kraslicemi doslova rozkvetlo náměstí. Starší děti se zúčastnily velikonoční výstavy na ZŠ Felberova, odkud si přinesly vlasnoručně vyrobené jarní dekorace.

Nejmladší děti na stadionu oslavily svátky jara Zeleným dnem.